Den NATO 2009

19.9.2009, letiště Leoše Janáčka, Ostrava-Mošnov

 

Den NATO je velká mezinárodní akce, kde se prezentují prostředky pro zajištění bezpečnosti jednotlivých členů NATO. Hlavní důraz je dán na leteckou techniku, ale široce jsou zde zastoupeny i prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, vč. prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Významnou část tvoří i aktivní ukázky výcviku speciálních jednotek (vojenských, policejních, i záchranářských) a letecké ukázky.

 

           

 

Dnů NATO se pravidelně zúčastňujeme. Letošní ročník jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít a tak jsme už v 5:00 h vyrazili z Prahy směr Ostrava. Druhá várka cestovala z Krnova – ovšem o poznání později. Z obou směrů jsme se sjeli na nádraží ve Studénce, odkud jsme se společně vydali na letiště.

Opět jsme si prohlédli a vyzkoušeli na vlastní kůži jaké je to ve vojenských automobilech, těžké vojenské i záchranářské technice. Přímo jsme měli možnost si vyzkoušet nejmodernější techniku policie – přes střelbu ze zbraní, elektronické ověřování dokladů až po radarové vyhledávání osob a drog. Každý měl možnost vyzkoušet poskytnout třeba i umělé dýchání a nepřímou masáž srdce.

Počasí nám přálo a tak jsme si odnesli krásné zážitky.

Za rok zase třetí sobotu v září ahoj v Ostravě!

 

 

Je dobré vědět, kde děti tráví svůj volný čas.

 

 

 

 

Tuto akci podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

 

 

 

ZPĚT

Copyright (c) 2009 Duha Arnika Krnov